
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Power Rating | 3 W |
| Height | 1.1938 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.5 GHz |
| Bandwidth | 150 MHz |
| Gain | 2 dB |
| Number of Bands | 1 |
| Max Frequency | 2.5 GHz |
| Frequency Range | 2.4 GHz to 2.5 GHz |
| Frequency Group | UHF (2 GHz to 3 GHz) |
| Antenna Type | Chip |
| Applications | Bluetooth, WLAN |
| VSWR | 2 |
Stock: 21772
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12250
Ext.Price$0.12250
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12250 | $0.12250 |
| 10 | $0.06125 | $0.61250 |
| 50 | $0.05450 | $2.72500 |
| 100 | $0.04850 | $4.85000 |
| 500 | $0.04437 | $22.18500 |
| 1000 | $0.04059 | $40.59000 |
| 3000 | $0.03713 | $111.39000 |
| 5000 | $0.03397 | $169.85000 |
| 10000 | $0.03107 | $310.70000 |
